2005 р., березень – проф. (на той час доцент) Цвіркун Л.І. брав участь у семінарі «Розвиток освітніх програм в галузі інформаційних технологій для навчальних закладів», який проводило представництво корпорації Cisco Systems у Росії та СНД.
На семінарі розповідалось про почату з 1997 р. програму Мережевих академій Cisco, що на той час мала більш ніж 10000 академій у 149 країнах. Участь у програмі Мережевих академій Cisco є одним зі шляхів підвищення рівня викладання дисциплін, пов'язаних з інформаційними технологіями, й розвитку міжнародного співробітництва.
У Дніпропетровській області на той час не було жодної Мережевої академії Cisco. На семінарі відбулася зустріч доцента Цвіркуна Л.І. з заступником директора Мережевої академії Cisco Systems по Росії та СНД Nicolai Sandu, на якій була обговорена можливість організації Локальної Мережевої академії Cisco на базі кафедри АКС Національного гірничого університету.
15 жовтня 2005 року – на основі підготовленого і підписаного договору про співробітництво була зареєстрована Локальна Мережева академія Cisco Національного гірничого університету. Від корпорації Cisco Systems прийшов офіційний лист та сертифікат про реєстрацію академії. Керівником академії було призначено проф. Цвіркуна Л.І.
Відкриття академії Cisco було стратегічно важливим рішенням. Інформаційні технології розвиваютьсяз небаченою швидкістю і університетам важко підтримувати зміст навчальних дисциплін відповідно до цих змін. А співпраця з Cisco – корпорацією №1 у сфері мережних технологій – ідеальне рішення цієї проблеми.
2005-2007 р.р. – асистенти кафедри АКС Панфьорова Я.В. і Кмітіна І.В. пройшли навчання у Регіональній мережевій академії Cisco при Київському національному університеті ім. Шевченка, склали іспити на отримання сертифікату CCNA (Cisco Certified Network Associate) і стали інструкторами, які сертифіковані корпорацією Cisco Systems. Це дозволило проводити заняття зі студентами НГУ спеціальностей «Комп'ютерні мережі і системи» та «Системи управління і автоматики» з отриманням затребуваних на ринку праці сертифікатів CCNA компанії Cisco.
2010 р. – переможцями відбіркового туру четвертої Всеукраїнської студентської олімпіади Cisco з мережевих технологій стали студенти вузів Харкова, Києва, Дніпропетровська, Донецька, Одеси та Рівного. У фіналі з м. Дніпропетровська брав участь слухач Мережевої академії Cisco НГУ Ігор Худік (студент НГУ, гр. СМск-08-1).
2011 р. – Панферова Я.В. і Кмітіна І.В. пройшли навчання у Регіональній мережевій академії Cisco, склали іспити і отримали сертифікати CCNA Security.
2012 р. – Цвіркун Л.І.,асистенти Бешта Д.О. і Панферова Я.В. пройшли навчання у Регіональній мережевій академії Cisco, склали іспити і отримали сертифікати IT Essentials.
2015 р. – Панферова Я.В. здала екзамен на промисловий сертифікат CCNA R&S, витрималаекзамен на тренера інструктора з курсу CCNA R&S, а також отримала звання Instructor Excellence Expert. Досягнення 2016 року – промисловий сертифікат з CCNA Security, 2019 року − промисловий сертифікат з CCNA CyberOps.
Успішна робота Академії Cisco дозволила у 2013 році відкрити в НТУ «Дніпровська політехніка» Центр з підготовки інструкторів Cisco, який був і є єдиним у регіоні та одним з дев’яти в Україні.
Академії Cisco можливо відкривати в школах, ПТНЗ, коледжах та університетах. На той час в Дніпропетровській області академії Cisco працювали лише в декількох університетах. Тоді була поставлена амбітна мета – організувати академії у всіх коледжах нашого регіону в яких готовлять спеціалістів з інформаційних технологій.
25 квітня 2013 р. було відкрито навчання в нашому першому інструкторському курсі з IT Essentials: PC Hardware and Software, а в 2014 році в 12 коледжах вже працювали академії Cisco.
В 2015-16 роках були проведені навчання з цього курсу для більш ніж 100 вчителів і почали проводити роботи з організації академій в школах.
У 2016 році в НТУ «ДП» було відкрито Центр підтримки академій Cisco.
Для популяризації ІТ-спеціальностей серед школярів, студентів коледжів та їх вчителів Центром проводяться вебінари і ознайомчі курси.
В 2018-19 році понад 10250 чоловік прийняло участь в вебінарахі на курсах. Ці заходи значно підвищили зацікавленість абітурієнтів до спеціальностей факультету інформаційних технологій НТУ "ДП".
В 2019 р. розпочалась активна співпраця з Центром професійно-технічної освіти в Дніпропетровські області. Спочатку було підписано договір о співпраці та навчені перші п'ять інструкторівна курсах IT Essentials: PC Hardware and Software.
Надалі було вирішено продовжити цю практику, але для навчання вибрано інший курс академії Cisco − Introduction to Cybersecurity.
В 2020 році вже пройшли навчання 32 викладача і закінчують – понад 50.