Cisco – світовий лідер у галузі мережевих технологій для Інтернету (http://www.cisco.com).
Сьогодні мережі є необхідним підґрунтям бізнесу, освіти, державного управління та домашніх комунікацій, а IP-технології Cisco є фундаментальною основою цих мереж. Технічні засоби, програмне забезпечення та послуги Cisco використовуються для створення Інтернет-технологій, які дозволяють особам, організаціям, країнам збільшувати продуктивність, покращувати задоволення потреб клієнтів та підсилювати власну конкурентоспроможність. Технології Cisco дають можливість легкого доступу до інформації у будь-якому місці та у будь-який час. Ім’я Cisco стало синонімом Інтернету та покращення продуктивності за допомогою Інтернет-технологій.
Компанію Cisco було засновано у 1984 році подружжям фахівців у комп’ютерній сфері зі Стенфордського університету, які винайшли перший у світі маршрутизатор, що з’єднав мережею два корпуси університету. Вони назвали компанію на честь міста Сан-Франциско, а на логотипі зобразили відомий міст «Золоті ворота», що з’єднує Сан-Франциско з материком, так само як Інтернет зараз з’єднує багатьох людей з усього світу. З того часу інженери Cisco є лідерами із розробки мережевих технологій, що базуються на Інтернет-протоколі (IP).
Сьогодні більше як 63 тисячі співробітників компанії, розосереджених по всьому світі, продовжують традиції новаторства і розробляють найкращі в цій галузі вироби та рішення у традиційних для Cisco сферах (комутація та маршрутизація), а також у сфері новітніх технологій, до яких належать:
– дата центри;
– цифрові медіа;
– мобільність;
– інформаційна безпека;
– мережі зберігання даних;
– поєднані комунікації;
– телеприсутність;
– відеосистеми.
Для Cisco Україна є одним із найбільш динамічних ринків у Східній Європі. Представництво Cisco в Україні було відкрито у 1998 році. Відтоді технології Cisco широко використовуються в усіх галузях економіки України. Обладнання Cisco відповідає всім вимогам безпеки, і тому його закладено в основу національної системи конфіденційного зв’язку, яка об’єднує всі міністерства та відомства України в єдину захищену мережу. Технології Cisco широко застосовуються у різних державних установах та муніципальних службах, у закладах освіти та охорони здоров’я.
Провідні українські корпорації – фінансові установи, виробничі підприємства та енергетичні компанії – ґрунтують свою IT-стратегію на базі архітектурних концепцій Cisco. Малі та середні підприємства за допомогою технологій Cisco підвищують свою конкурентоспроможність та забезпечують свій розвиток. А українські оператори зв’язку: «Укртелеком», Utel, «Київстар», «Vodafone Україна», «Датагруп» та багато інших – використовують рішення Cisco для розбудови власної інфраструктури нового покоління, щоб забезпечити для користувачів всієї країни якісні телекомунікаційні послуги.
Для професійного розвитку мережевих спеціалістів Cisco з 2002 року проводить конференцію Cisco Expo, яка здобула репутацію найбільш вагомого IT-заходу в Україні. Кількість слухачів конференції щороку зростає, а в 2019 році захід відвідали більше 1800 IT-професіоналів з усієї країни.
На конференціях Cisco Expo надається вичерпна інформація про новітні технології Cisco, що змінюють способи спілкування, зв’язку та співробітництва людей.